poniedziałek, 7 kwietnia 2014

Dorosłość, indywidualność

Dorosłość - pojęcie może nie aż tak skomplikowane ale dla niektórych źle zrozumiane.
Dorosłość to nie tylko dowód, 18 urodziny czy wysokie obcasy.
To umiejętność kontrolowania emocji, przyjmowania krytyki, zachowaniu odpowiedniodo sytuacji.  Wiele osób myśli że jeśli ubierze duży naszyjnik, koturny i wogóle nie będzie się śmiał - będzie dorosły. Niestety tak nie jest. Wiele osób naśladuje wtedy gwiazdy internetu czy show-biznesu. No właśnie i tu pojawia się drugie pojęcie które ostatnio można tylko do niewielu osób przypisać - indywidualność.
Każdy z nas może i jest indywidualny, ale za bardzo próbuje być tak naprawdę kimś innym, kimś którego musi udawać. Po co ? Po to by się innym przypodobać.
Załóżmy - dziewczyna chce się zaprzyjaźnić z grupką znajomych, ale dowiaduje się że oni słuchają powiedzmy rapu i rocka (przykład), a ona słucha popu i disco polo. Co robi ? oczywiście zaczyna niechętnie słuchać tego co oni chociaż jej się to nie podoba. Jest sobą ? Jest indywidualna ???
Nie, jest tylko marionetką.
Naprawdę na świecie już jest za dużo marionetek, a mimo że niektórzy którzy byli sobą może i cierpieli, ale przynajmniej czuli się spełnienie. Czuli że przynajmniej nikogo nie okłamywali.


(Zdjęcia zrobione pod koniec marca)
Więc lepiej być sobą niż być kimś którym tak naprawdę w głębi duszy być nie chcemy ;)
A wy co sądzicie o takich marionetkach ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

*Każdy komentarz = uśmiech na mojej twarzy
*Chętnie obejrzę twojego bloga, wstaw linka
*Spam i obraźliwe komentarze nie będę akceptowane
*Nie toleruje obs za obs (automatycznie nie wchodze na tego bloga)