czwartek, 13 lutego 2014

Cięcie się

Cześć Wszystkim!
Dzisiaj chciałam poruszyć temat cięcia się.
Cięcie sie inaczej - samookaleczanie się, w XXI wieku jest coraz częściej spotykane u coraz młodszych ludzi. Dużo osób tnie się dla lansu żeby pokazać jaki to on nie jest super odważny itd, tylko że nie zdają sobie sprawy z  tego że to są poważne problemy i że można się od tego uzależnić!
Niestety też spora część osób tnie się z problemów czy to w domu, czy w szkole, czy z chłopakiem/dziewczyną - po prostu z braku chęci do życia.
Najczęściej takie osoby boja się pójść, porozmawiać z kimś dorosłym nie mówiąc już o psychologu, boją się że te osoby je wyśmieją czy poniżą. Dlatego jeśli widzimy ślady ciecia sie u innych osób musimy zareagować, pomóc, na pewno nie powinniśmy takich osób wyśmiać ponieważ może być jeszcze gorzej.
Można pomóc poprzez rozmowę, zachęcenie do pójścia do lekarza lub możemy poprosić kogoś innego o pomoc np. rodziców tej osoby, nauczyciela czy psychologa szkolnego. Na pewno nie można stać i  przyglądać się jak ta osoba powoli stacza się na dno...
Wiem że są momenty w których wydaje się nam że nie ma już innego wyjścia , w których wydaje sie że spadły na nas wszystkie plagi egipskie, wiem że zabrzmi to banalnie, ale BĘDZIE DOBRZE!
Wiem jak to jest jak wszystko się wali, jak nie mamy już na nic sił, jak chcemy po prostu zasnąć i nigdy sie nie obudzić, ale życie jest po to by wykorzystać je w pełni, by cieszyć się z tego co dzień, bo przecież drugiej takiej szansy już nie dostaniemy. Więc UWIERZ, uwierz w to że będzie dobrze, bo jeżeli się tniesz to ranisz swoich bliskich którzy cię kochają.
Wiem że przez tego posta nie zmienie od razu waszego toku myślenia, ale może ta wam to do myślenia.

 Wiecie kto jest moją inspiracją ? Demi Lovato


Demi gdy w wieku 16 lat grała już w Disney Channel, na zdjęciach widać było ją uśmiechniętą, lecz jej blizny na nadgarstkach pokazywały coś innego. Demi miała również bulimię, była prześladowana w szkole oraz miała problemy z samo okaleczaniem się przez swoją wagę. 
Grając w Słonecznej Sonny można było ją zobaczyć w wielu bransoletkach które miały zakrywać blizny. Teksty jej piosenek są bardzo silne i szczerze. Demi uratowala wiele żyć nastolatkow i pokazala, że nawet z najgorszej sytuacji jest wyjscie, ze trzeba mieć nadzieję  i mimo wszystko nie poddawać się. Kocham Demi wzgledu na jej historie, sile i charakter. Na miejsce jej blizn pojawily sie tatuaże. Pokazuje , ze nie trzeba nosic rozmiaru 36 aby miec piekne cialo, pokazuje ze nie potrzeba nam makijaz aby czuc sie piekne, może dla kogoś jest zwykłą gwiazdą, ale dla mnie jest bardzo ważną osobą.

3 komentarze:

 1. Też lubię Demi ;D U mnie podobny post ;3 Zapraszam.
  http://milena-place.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię Demi ;) Zapraszam do mnie na podobny post :3
  http://antenaaa-atena.blogspot.com/
  Ps. Obserwuje i liczę na rewanż :3

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem Lovatic.Podziwiam ją jest dla mnie wzorem ❤❤

  OBSERWUJĘ I LICZĘ NA REWANŻ =]
  http://ill-never-be-like-you.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

*Każdy komentarz = uśmiech na mojej twarzy
*Chętnie obejrzę twojego bloga, wstaw linka
*Spam i obraźliwe komentarze nie będę akceptowane
*Nie toleruje obs za obs (automatycznie nie wchodze na tego bloga)